Saç

Işıltılı saçlar aslında o kadar da uzak değil. Saç bakımınızda yapacağınız birkaç ufak detay ve günde 5 dakika daha ayırarak saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Ve bunun her hafta kuaförün kapısını çalmanıza da gerek yok.

Saç bakımını şampuanla başlatabilirsiniz. Sizin saç tipinize uygun şampuanı seçin ve her yıkamada saç derisine masaj yaparak kullanın. Eğer uzun saçlarınız varsa saç kremi kullanırken de saç diplerinize değil sadece saçın uçlarına uygulayın. Her ikisini de sadece bozuk para büyüklüğünde olacak şekilde, gerçekten az miktarda sıkın.

Saç maskeleri düşündüğünüzden daha fazla işe yarayacaktır. Saçınızı nemlendirir, onarır ve ihtiyacı olan bakımı yapar. Bu yüzden haftada 1 kez, saçınızı yıkamadan önce maske yapabilirsiniz.

Saçınıza şekil verirken sonucun bir profesyonelin elinden çıkmış gibi görünmesini istiyorsanız yardımcı ürünleri unutmayın. Saç köpüğü, sprey, kuru şampuan veya jöleler, saçınızın hem sabit kalmasını hem de güzel şekil almasını sağlar.Banyo sonrasında ısıtıcıyla şekil vermeden de güzel görünen saçlar için de ufak bir sır var: Saçınız ıslakken tarayın ve ıslakken köpük sürerek kendi kendine kurumasını bekleyin. Saçınız hem şekilli hem de bohem görünecektir.

< 1 2 3 4 5 >